Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

NORM KADRO FAZLASI ÖĞRETMENLERİN ATAMALARINDA TEREDDÜTE DÜŞÜLEN KONULAR

Norm kadro fazlası öğretmenlerin atamasında tereddüte düşülen konular;
1-İlimizde norm fazlası öğretmenlerin tercihleri doğrultusunda kendi eğitim bölgesi(il-ilçe) içerisinde hizmet puanı üstünlüğüne göre ataması yapılacaktır.
2-Eğitim bölgesi (İl-İlçe) içerisinde Norm fazlası öğretmenler tercihte bulunmazlar ise yönetmelik gereği hizmet puanı üstünlüğüne göre resen atama işlemi gerçekleşecektir.
3-Kendi eğitim bölgesinde(il-ilçe) açık kadro bulunmaması durumunda norm fazlası öğretmenler isteğe bağlı olarak başka bir eğitim bölgesine atanacaklardır. Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Mem’in aldığı karar gereği 2020 Öğretmenlerin norm fazlası atamasında 2.aşamada resen atama uygulanmayacaktır. (Resen atama yönetmelikte olmasına rağmen sendikalarında görüşleri alınarak öğretmenlerin il ve ilçeler dışına atanarak mağdur olmasını önlemek için bu karar alınmıştır.)
4-Sözleşmeli öğretmenler ise her iki atamada döneminde de -yönetmelik gereği- Resen atamaya tabidirler. Resen atamada herhangi bir eğitim kurumuna atanamayan sözleşmeli öğretmen bakanlığa bildirilecektir.
NOT: Norm fazlası öğretmenlerin kurumlarında yeni norm belirleme sürecine kadar norm açılıp okullarının normuna dahil olma süreci olmayacaksa eğitim bölgesi ve ulaşım imkanlarını göz önünde bulundurularak tercihte bulunmaları lehlerine olacaktır.
Norm kadro fazlası öğretmenlerin atamasında tereddüte düşülen konularla ilgili Tes Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç’e 0505 561 9933 nolu telefondan veya Mevzuat ve Disiplinden sorumlu başkan yardımcısı Önder Doğan’a 0532 657 6308 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.