Tayfur URGENÇ- Şube Yönetim Kurulu Başkanı

Tayfur URGENÇ Kimdir?

1979 Gülşehir doğumludur. İlk ve orta eğitimini Gülşehir’de, Lisans eğitimini de Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliğini bitirerek tamamladı. 2001 yılında Mersin’de öğretmenlik görevine başladı.

Mersin, Bitlis, İstanbul, Yozgat ve Nevşehir’de öğretmenlik yaptı.  Askerlik vazifesini Burdur ve Bitlis/Güroymak’ta Yedek subay öğretmen olarak yaptı.  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümünde “Türk Milliyetçiliği Bağlamında Bir Mütefekkir ve Devlet Adamı Olarak Mehmet Emin Yurdakul” adlı yüksek lisans teziyle Master yaptı. Lise/Üniversite hayatından bugüne kadar milli ve toplumsal duyarlılığa sahip birçok sivil toplum kuruluşu, dernek ve vakıfta çeşitli görevleri yerine getirmiştir. Nevşehir Türk Ocağı 2012-2015 yılları Yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.  Oymakbaşı olan Urgenç, 2013-2017 yıllarında Türkiye İzcilik Federasyonu Nevşehir İl temsilciliği görevini yapmıştır.

Çeşitli haber sitelerinde eğitim-kültür-sanat-turizm ve tarih konularında köşe yazıları yazmaktadır.  İlgi alanları Tarih-Doğa-Fotoğraf-At ve Türk Kültürüdür.

2001 yılından beri Türk Eğitim Sen teşkilatlarında görev yaptığı illerde, okul/kurum temsilciliği, İlçe temsilciliği/yönetim kurulu üyelikleri gibi çeşitli görevlerde bulundu. Kasım 2013’te Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesinin 5. Olağan genel kurulunda Şube Başkan Yardımcısı oldu. 2015 yılında Şubat-Temmuz döneminde Nevşehir Türk Eğitim Sen Şube Başkanı olarak görev yaptı.  Şube fesih edildiğinde Kurucular Kurulunda Nevşehir Şube Başkan Yardımcısı, 2015 Ekim ayında yapılan Olağanüstü 1.Kongrede Yönetim kurulunda Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterliği görevlerini yürüttü. Gülşehir Şehit Hamide Sibel Çetinkaya Anadolu Lisesi’nde Tarih Öğretmenliği görevini yerine getiren Tayfur URGENÇ Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesinin 12.11.2017 Pazar günü yapılan 2.Olağan kongre seçiminde başkan olarak seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İletişim Adresleri:

Tel: 505 561 99 33

e-Posta: tayfurgenc@gmail.com