Tayfur URGENÇ- Şube Yönetim Kurulu Başkanı

Tayfur URGENÇ Kimdir?

1979 Gülşehir doğumludur. İlk ve orta eğitimini Gülşehir’de Dadağı Köyü İlkokulu, Alparslan Ortaokulu, Ticaret Meslek Lisesinde, Lisans eğitimini de Denizli Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği bölümünü bitirerek tamamladı. 2001 yılında öğretmenlik görevine Mersin’de başladı.

Mersin, Bitlis, İstanbul, Yozgat ve Nevşehir’de öğretmenlik yaptı.  Askerlik vazifesini Burdur ve Bitlis/Güroymak’ta yedek subay öğretmen olarak yaptı.  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih bölümünde “Türk Milliyetçiliği Bağlamında Bir Mütefekkir ve Devlet Adamı Olarak Mehmet Emin Yurdakul” adlı yüksek lisans teziyle master yaptı. Lise/üniversite yıllarından bugüne kadar milli ve toplumsal duyarlılığa sahip birçok sivil toplum kuruluşu, dernek ve vakıfta çeşitli görevleri yerine getirmiştir. Nevşehir Türk Ocağı 2012-2015 yılları yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Oymakbaşı olan Urgenç, 2013-2017 yılları arasında Türkiye İzcilik Federasyonu Nevşehir il temsilciliği görevini yerine getirmiştir. TÜRKAV Nevşehir şubesi yönetim kurulu üyesidir.

Çeşitli haber sitelerinde eğitim-kültür-sanat-turizm ve tarih konularında köşe yazıları yazmaktadır.  İlgi alanları kamp-gezi-tarih-doğa-fotoğraf-at ve Türk kültürüdür.

Türk Eğitim Sen teşkilatlarında 2001’de öğretmenliğe başladığı günden beri görev yaptığı tüm illerde, okul/kurum temsilciliği, İlçe temsilciliği/yönetim kurulu üyelikleri gibi çeşitli görevlerde bulundu. Kasım 2013’te Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesinin 5. olağan genel kurulunda şube başkan yardımcısı oldu. 2015 yılında Şubat-Temmuz döneminde  Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı olarak görev yaptı.  2015 Temmuz ayında şube fesih edildiğinde kurucular kurulunda Tes. Nevşehir şube başkan yardımcısı, 2015 Ekim ayında yapılan olağanüstü 1.kongrede yönetim kurulunda Eğitim ve Sosyal İşler başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü. Gülşehir Şehit Hamide Sibel Çetinkaya Anadolu Lisesi’nde Tarih Öğretmenliği görevini yerine getiren Tayfur Urgenç, Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesinin 12.11.2017 pazar günü yapılan 2.olağan kongre seçiminde başkan olarak seçilmiştir. Evli olan Urgenç, Bilge Elmira, ve Metehan adlı iki çocuk babasıdır.

İletişim Adresleri:

Tel: 505 561 99 33

e-Posta: tayfurgenc@gmail.com