Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

NEVŞEHİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN ACİL DUYURU

NEVŞEHİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN ACİL DUYURU:
Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atamalarında Tereddüt Edilen Hususlara İlişkin Açıklama
2020 yılı Aralık ayı norm kadro fazlası öğretmen atamaları kapsamında tereddüt edilen hususlara ilişkin aşağıdaki açıklamalara ihtiyaç duyulmuştur.
1-Norm kadro fazlası durumunda bulunan öğretmenler öncelikli olarak kadrolarının bulunduğu yerleşim yeri içerisinde alanları itibariyle öğretmen ihtiyacı bulunan okul/kurumları tercih edebilecek olup sonraki tercihlerinde aynı ilçe içerisinde farklı yerleşim yerlerini tercih edebilecektir.
2-Norm kadro fazlası öğretmenlerin ilçe içi resen atamalarında aynı yerleşim yeri içerisinde uzaktan yakına ilkesi gözetilerek hizmet puanı düşük olandan başlanarak resen atama yapılacaktır.
3-Norm kadro fazlası öğretmen atamalarında Devlet Memurları Kanunun 108/A-B-C-G maddeleri kapsamında ayılıksız izne ayrılan öğretmenlerin bu kapsamda tercihte bulunmaları durumunda tercihleri doğrultusunda atamaları yapılabilecek olup tercihte bulunmamaları halinde ise resen atamaları yapılmayacaktır. 2020 yılı norm kadro güncelleme işlemlerinin tamamlama tarihi olan 27/11/2020 tarihinden sonra Devlet Memurları Kanununun 108/E Maddesi gereği ( Memura, yıllık izne esas alınan süreler itibarıyla beş hizmet yılını tamamlamış olması ve isteği halinde ……..) ayılıksız izne ayrılan öğretmenler tercihte bulunmamaları veya tercihlerine atanamamaları durumunda resen atamaya tabi tutulacaklardır.
4-Yapılan bu açıklamalar doğrultusunda herhangi bir mağduriyete sebebiyet vermemek için son başvuru tarihi bir gün uzatılmış olup 24/12/2020 olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda Norm kadro fazlası kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerimizin 18/12/2020 tarihli duyurumuza eklinde yer alan kılavuz ve açıklamalar doğrultusunda başvuruda bulunmaları hususunu;
Kamuoyuna ve ilgililere saygıyla duyurulur.
NOT: MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN EK OLARAK YAPTIĞI BU AÇIKLAMALAR DOĞRULTUSUNDA SENDİKA ŞUBEMİZE SORACAĞINIZ VE TEREDDÜT DUYDUĞUNUZ KONULARLA VE SİZLERİ İLGİLENDİREN DEĞİŞEN MADDELER VE HUSUSİYETLERLE İLGİLİ TES. ŞUBE BAŞKANI TAYFUR URGENÇ’TEN 0505 561 9933 NOLU TELEFONDAN VEYA BAŞKAN YARDIMCISI ÖNDER DOĞAN’DAN 0532 657 6308 NOLU TELEFONDAN ULAŞARAK BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.