Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

TES NEVŞEHİR; 1750.ÜYESİNE BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE KİTABINI HEDİYE ETTİ.

TES NEVŞEHİR; 1750.ÜYESİNE BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE KİTABINI HEDİYE ETTİ.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi il, ilçe ve kadın komisyon başkanlığı yönetim kurulları aynı zamanda kurum temsilcileri ile uyumlu çalışmalarıyla sendikal mücadelede farkındalık yaratarak üye sayısını artırmaya devam ediyor.

Salgın sürecinde eğitim çalışanlarının karşılaştıkları problemlerin çözümü noktasında seferber olan sendika yöneticileri temsilcileri ile birlikte salgının eğitim çalışanları üzerindeki olumsuz etkisini ortadan kaldırmak için tüm çözüm yollarını kullanarak eğitim çalışanlarının güvenini kazanmaya devam ediyor.

Derinkuyu ilçe ziyaretleri sırasında Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesinin 1750.üyesi olan Şerife Bacı Anaokulu müdürü Ayşegül Kaymakçı’ya teşekkür ederek sembolik olarak kendisine Türk Eğitim Sen ajandası takdim ederek ve günün anısına “Beyaz Zambaklar Ülkesinde” kitabını hediye sözünü verdiler.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç yaptığı açıklamada saygıdeğer hocamız Ayşegül Kaymakçı nezdinde tüm üyelerimize sendikal mücadelemize verdiği destek ve Türk Eğitim Sen ailemize katıldıkları için teşekkür ediyorum. Bugün Nevşehir’deki eğitimcilerin güven kapısı olmak, yaptığımız mücadele ile takdirlerini kazanmak, üyelerimizin gururla ben Türk Eğitim Sen üyesiyim ifadesini kullanması bizleri memnun etmekte çalışma azmimizi artırmaktadır. Bugün 1750. Üyemizle yarınlara umutla bakıyoruz. İnanıyoruz ki Allah her zaman doğrunun yardımcısıdır. Biz adaleti, hakkı, eşitliği savunmaya devam edip eğitim çalışanlarının sorunları ile hemhal olup eğitim emekçilerinin mutlu yaşamasını sağlayacağız. Böylelikle çocuklarımız sınıflarında mutlu olacak ve büyük Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Dedi.

Urgenç; “Beyaz Zambaklar Ülkesinde” kitabını hediye etmelerinin bir manası olduğunu belirterek, Mustafa Kemal Atatürk bu kitabı okullara tavsiye ederek ve askeri okulların müfredatına alınıp okutulmasını istemiştir. Çünkü bir bataklık ülkesi olan Finlandiya’nın eğitim hamlesi ile kısa bir sürede modern bir ulusa dönüşmesini ve emperyalizmle başkaldırısı anlatılmaktadır.  Atatürk’ün önerdiği “Beyaz Zambaklar Ülkesinde”, “Türkçülüğün Esasları”, “Çalıkuşu” adlı kitaplarını eğitimcilerle buluşturmaya devam edeceğiz. İfadelerini kullandı.