Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

TÜRK EĞİTİM SEN 100.YIL ANISINA VADİ YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRDİ.

TÜRK EĞİTİM SEN 100.YIL ANISINA VADİ YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi üyesi eğitim çalışanları bu hafta sonu pazar günü “100.Yılda Aynı Ruhla Atam Yolundayız.” temalı vadi yürüyüşü gerçekleştirdi. Çat kasabasından Fırın Asma vadisine giriş yapan eğitimciler. Burada Ey Büyük Atatürk Yolundayız pankartı açarak, Atatürk resmi ve Türk bayrağı ile resim çektirdiler. 9 km’lik, yaklaşık 5 saat süren vadi yürüyüşünde eğitim çalışanları Açıksaray ören yerini ve Mantarkaya’yı gezdikten sonra At çiftliğinde at bindiler. Saat: 10.00’da başlayan yürüyüşlerini 15.00’da bitirdiler.

Vadi Yürüyüşü ile ilgili açıklama yapan Türk Eğitim Sen İl Başkanı Tayfur Urgenç; Türk Eğitim Sen olarak bir yıl boyunca çocuklarımızın yetişmesinde büyük bir emek sarf eden eğitim çalışanlarını vadi yürüyüşüne davet ettik. Yaklaşık 200 arkadaşımızla Türk Eğitim Sen ailesi olarak birlikte yürümenin keyfini yaşadık.   Bir yılın yorgunluğunu temiz havada kuş sesleri ile doğada attık. Türk Eğitim Sen her etkinliğine bir anlam yükler, bu sene de Kurtuluş savaşımızın başlangıcının 100.yılı olması sebebiyle “100.Yılda Aynı Ruhla Atam Yolundayız.” Temalı vadi yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Türk Eğitim Sen hak arama mücadelesinin yanında sosyal bir sendikadır. Milli Egemenlik-Milli Devlet-Milli Sendika ilkesiyle faaliyetlerimize devam edeceğiz. Etkinliğimize katılan tüm eğitim çalışanı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Dedi.

Geziye katılan eğitimcilerden Tülin Yavuz; yıllardır görmek istediğim bir vadiydi. Başta başkanımız Tayfur Urgenç olmak üzere Türk Eğitim Sen yönetimine ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Hem güzel bir yürüyüştü hem de gezinin teması anlamlıydı. Dedi. Öğretmen Aysel Doğan ise tek kelimeyle Muhteşem bir vadi yürüyüşüydü. Güzel bir günde baharı bir aile olarak karşıladık. Teşekkür ediyorum dedi.