Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

TİYATRO OYNAYARAK ÇALIŞANLARI MASADA UNUTANLARA GEREKLİ DERSİ VERECEĞİZ.

TİYATRO OYNAYARAK ÇALIŞANLARI MASADA UNUTANLARA GEREKLİ DERSİ VERECEĞİZ.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi yönetim kurulu, ilçe başkanları ve kadın komisyon başkanının katılımı ile çalışma planlarını yaparak yol haritasını belirledi.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi yönetim kurulu başkan; Tayfur Urgenç, Başkan yardımcıları; Bülent Yalçın, Önder Doğan, Seyit Gemici, Hasan Hüseyin İyilikli, Sefa Atar, İlçe temsilcilerimiz: Merkez İlçe; Gökhan Özer. Acıgöl; Yasin Dirikoç Serdar Armağan, Nöfer Ekici, Avanos; Taner Durukan, Yasin Turacık,

Derinkuyu; Ali Ekici, Gülşehir; Ümit Kılıç, Mithat Özkan, Ürgüp; Hasan Fındıklı Kadın Komisyon Başkanı Ayşegül Baki’nin katılımı ile genişletilmiş yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

 

Toplantıda yeni dönem yapılacak çalışmaların planını yapılarak yol haritası belirlendi. Eğitim çalışanlarının mutluluğunu esas alarak çalışanların mali ve sosyal haklarının genişletilmesi için yılgınlığa inat mücadeleye devam kararı alındı.

 

Tes. Nevşehir şube başkanı Urgenç yaptığı konuşmada; Sendikacılık oynayanların oyunlarını bozarak yetkili sendika olarak çalışanların sesi olacağız. Bugün çalışanlar yüksek enflasyon karşısında ezilmektedirler. Çalışanlara verilen zam kamu çalışanları ve sendikamız tarafından kabul edilmemiştir. Memura refah payı, seyyanen zam verilmeli vergi düzenlemesi yapılmalıdır.  Bunun için kamu çalışanlarını topyekûn mücadeleye davet ediyoruz. Bir sendika  düşünün kamu çalışanlarının sesi olacağına işverenin saha sorumluluğunu yerine getirmekte hezimetle sonuçlanan toplu sözleşmeyi tarihi zam diyerek kamuoyuna lanse ederek üyelerinin ve kamu çalışanlarının aklı ile alay etmektedir. Sendikacılık oynayarak çalışanları masada unutanlara gerekli dersi verip yetkiyi emin ellere alarak çalışanların gür sesi olacağız. Dedi.