Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

URGENÇ; EN UZAK KÖYLERİMİZDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZİN HEYACANINA ORTAK OLMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ.

URGENÇ; EN UZAK KÖYLERİMİZDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZİN HEYACANINA ORTAK OLMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi 2021-2022 eğitim ve öğretim yılına Gülşehir’in Ovaören köyünde öğretmen ve öğrencilerin heyecanına ortak olarak başladı. Tes. Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç ve Tes Gülşehir İlçe yöneticisi Ümit Kılıç Ovaören, Gökçetoprak, Emmiler ve Karacaşar’daki okulları ziyaret ederek eğitimcilerle buluştular. Burada açıklamalarda bulunan Tes. Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç yetkili sendika olmanın önemini, hak aramadaki ve mali hakların kazanımındaki rolünü kuşkusuz bu dönem daha iyi anladık. Son gün anlaşma sağladıklarını iddia edenler memuru yıllık % 8 zamma mahkum bırakarak işverenle ortak bir girişimle enflasyona mahkum bırakarak alım gücünün düşmesini sağlamışlardır. Bunu en iyi memurlar görmektedir. Bugün burada bu öğretmenler odasında sizlerin ve bahçemizde öğrencilerimizin heyecanına ortak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Dedi.

 

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET EDEREK EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILININ HAYIRLI OLMASINI DİLEDİLER.

İl Miili Eğitim Murat Demir’i şube başkanı Tayfur Urgenç ve başkan yardımcısı Önder Doğan ziyaret ederek salgın sürecinde devam eden öğretim yılı ile ilgili fikir teattisinde bulunuldu. Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dilediler.

TOPLU SÖZLEŞME FİYASKO İLE SONUÇLANMIŞTIR; TANIMIYORUZ…

Akşam saatlerinde 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılının ilk toplantısını yapan Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi yönetim kurulu Tayfur Urgenç başkanlığında toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.

 

1-Salgın sürecinde uzaktan ve yüz yüze eğitim yapan eğitim çalışanlarına teşekkür ederiz.

2-Aşı ve Pcr testleri teşvik edilmekle birlikte zorlama ve baskıya dayalı pcr karşısında önce dilekçe ile cevap vermek sonrasında ise üye ve öğretmenlerimize hukuksal destek vermek. Zorunlu pcr’ı kabul etmiyoruz.

3-Ders saati süresi tüm eğitim kademeleri ve türlerinde 30 dakika olmalıdır. 15 dakika teneffüs süresi düzenlenmelidir. Gerekirse öğle araları süresi 15 dakikaya indirilmeli öğrencilerin evlerinde öğle yemeği sağlanması önerilecektir.

4-Sendika Genel Merkezimizin almış olduğu eylem kararları üyelerimizle paylaşılarak katılımın üst düzeyde olması için mücadele edilecektir.

5-Toplu sözleşme sürecindeki zam oranları beklentileri karşılamaktan uzak olup sendikamız tarafından kabul edilmemiştir. Seyyanen zam, refah payı, vergi dilimi hususlarında düzenleme ve iyileştirme yapılıncaya kadar hukuksal ve eylemsel mücadeleye devam edilecektir.

6-Yetkili sendikanın önemi bu toplu sözleşmede daha iyi anlaşılmış olup sözleşme sürecinde yıllık %8 zammı tarihi zam diye memura ve kamuoyuna anlatanlar deşifre edilerek paylaşılacaktır.

7-Adaylık kaldırma sınavının kaldırılması gerekmektedir.

8- Öğretmen atamaları, il emri, özür il dışı atamaların takibi ve kontrolü yapılacaktır.

9-Sözleşmeli personelin kadroya geçişi ile ilgili çalışmalar faaliyetleri yürütülecektir.

10-Geçmiş dönem kayıplarının giderilmesi için seyyanen zammı gündemde tutmak, eylemsel çalışmalar yapmak.

11-Hükümet tarafından açıklanan büyümeden pay almak ve refah payı uygulamasını başlatmak için mücadele etmek.

12-Üniversitemizde akademik personelin kadro taleplerini gündeme taşımak, burada kriter uygulaması ile liyakatli bir sistemin hayata geçirilmesini sağlamak.

13-Üniversitemizde idari personelin görevde yükselmesini objektif ve ölçülebilir sistemle hayata geçirilmesini sağlamak.

14-Milli bayramlarımızda sendikamızın temsilini sağlamak en üst düzeyde kutlanılması için önerilerde bulunmak faaliyetler yapmak

15- Sosyal ve kültürel faaliyetlerle üyelerimizi bir araya gelmek, Eğitimle ilgili çalışmalar yapmak