Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

MAĞDUR ÖĞRETMENLER #MebİlilçeEmriVer HASHTAGINDEN SESLENDİLER

MAĞDUR ÖĞRETMENLER #MebİlilçeEmriVer HASHTAGINDEN SESLENDİLER.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç eş durumu mağduru öğretmenlere iller arası atamada ve il içi özür atamasında il emri ve ilçe emri atamasının yapılmasının mağduriyeti çözeceğini belirterek, Türk Eğitim Sen genel merkezi tarafından başlatılan #MebİlilçeEmriVer  twitter etkinliği ile ilgili bilgileri paylaştı.

Başkan Urgenç’in aktardığı bilgilere göre; MEB tarafından öğretmenlerin 2021 yarıyıl tatili mazeret tayin başvuruları alınmıştı. MEB özür grubu atama takviminin ikinci aşamasına 18 Ocak Pazartesi günü başladı.

Başkan Urgenç konu hakkında; Bilindiği gibi aile birliği sağlanamayan, eşlerinden, çocuklarından uzakta yaşamak zorunda kalan öğretmenlerimiz yüreklerimizi dağlamaktadır. Aralarındaki kilometreler bu öğretmenlerimizin çocuklarının mutlu anlarına tanıklık edebilmesine, çocukları hastalandığında eşlerine destek verebilmesine, bir aile olarak hayatlarını sürdürmesine olanak tanımamaktadır. MEB ne yazık ki Anayasa’nın 41’inci maddesinde aile bütünlüğünün önemini içeren maddeyi görmezden gelmektedir.

Bu süreçte sendikamız, her tayin döneminde olduğu gibi bu tayin döneminde de hem il içi hem de iller arası özür grubu mağdurlarının tayin taleplerinin yerine getirilmesi için Bakanlık nezdinde sayısız girişimde bulundu. Öte yandan Türk Eğitim-Sen, hem iller arası yer değiştirmelerde hem de il içi yer değiştirmelerde mazeret tayin taleplerinin karşılanması amacıyla twitter’da #MebİlilçeEmriVer etiketiyle  sosyal medya çalışması gerçekleştirdi. Kısa sürede binlerce öğretmenin paylaşım yaptığı çalışmamız, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın ilk twettiyle başladı. Açıklamasında bulundu

Başkan Urgenç açıklamasının devamında sosyal medyada paylaştığı şu ifadelere yer verdi:

“Kozaklı ile Avanos’ta veya Kozaklı ile Derinkuyu’da Avanos ile Derinkuyu’da çalışan öğretmenin birleşmesi ilçe emri ile olur.

Nevşehir Avanos Kalaba ile Acıgöl Tatlarin’de çalışan eşi nerede nasıl buluşturacaksınız. Meb İlçe emri ver sorunu çöz.

Ulaşım yapılamayan İl ve ilçelerde çalışan öğretmenlerde insan akşam evde çocukları ve ailesiyle birlikte yemek yemek istiyor.

Aile birliği kanuni ve sosyal bir haktır

Aklı ailesinde olan öğretmenlerden verim bekleyemezsiniz.

Tüm çocukları mutlu etmeye çalışan öğretmenlerin çocukları anne ve babalarından uzak büyümesin.

Öğretmenlerde anne ve babadır. Çocukları mutlu büyümelidir.

Aile kutsaldır.

Aile birlikteliği bir an önce sağlanmalı çocuklar huzur içinde büyümelidir.

: #MebİlilçeEmriVer” dedi.