Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

NEVÜ İLE KİK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK.

NEVÜ İLE KİK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK.

AKADEMİK İLANLARLA İLGİLİ MÜJDELİ HABERİNDEN DOLAYI BAŞKAN URGENÇ REKTÖR AKTEKİN’E TEŞEKKÜR ETTİ.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü ile üniversitede yetkili sendika olan Türk Eğitim-Sen arasında 2020 yılı birinci dönemine ait “Kurum İdari Kurulu (KİK)” toplantısı yapıldı.

 

NEVÜ Rektörlük Makamında yapılan toplantıya; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Karipcin, Genel Sekreter Nihat Çavuşoğlu, üniversite yetkili sendikası olan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Sendika Üniversite Temsilcisi Abdullah Çamcı ve yönetim kurulundan Dr. Öğretim Üyesi Emrah Örgün, Dr. Öğretim Üyesi Meliha Aklıbaşında katıldı.

 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de görev yapan akademik ve idari personelin istek ve talepleri ile birlikte sorunlarının dile getirildiği toplantıda, gelecek döneme ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Başkan Urgenç’in yaptığı açıklamaya göre; “KİK toplantısında Rektör Aktekin’in çalışanları düşünen yaklaşım tarzı nedeniyle büyük oranda uzlaşma sağlandı. Çalışan taleplerinde dikkat çeken konu akademik ilanlarla ilgili müjdeli haberi Rektör Aktekin verdi. Kısa zaman içerisinde akademik yükselmeleri gerçekleştireceğini belirtti.” Dedi.

 

Şube Başkanı Urgenç; Rektör Aktekin’in kısa süre içerisinde üniversitenin problemlerine çözüm üreterek üniversiteyi bilime ve akademik hayata döndürdüğü ve akademik personelin kadro hassasiyetine gösterdiği ilgi ve müjdeli haberden dolayı çalışanlar adına teşekkür etti. Kurum idari kurulunda üzerinde mutabakata varılan maddeleri kısa süre içerisinde üniversite çalışanları ile paylaşılacağını belirtti.