Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

KONU: BÜYÜK TÜRKİYE ÜLKÜSÜ

TÜRKAV’IN TÜRK EĞİTİM SEN’E İADE-İ ZİYARETİNDE KONU; BÜYÜK TÜRKİYE ÜLKÜSÜYDÜ.

Türkav Nevşehir il yönetimi İnşaat Yüksek Mühendisi Başkan Agah Bahadır Ceylan ve yönetim kurulu üyesi olan öğretim görevlileri Gör. Mehmet Uçar, Mehmet Akif Eren, İnşaat teknikeri Tahsin Çapacı ve Türk Büro Sen il başkanı Mehmet Burunkaya’dan oluşan bir heyetle Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanlığını ziyaret ettiler.

TÜRKAV İL BAŞKANI CEYLAN; MİLLİ KURULUŞLARIN TEK DERDİ BÜYÜK TÜRKİYE ÜLKÜSÜDÜR.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesinde başkan Tayfur Urgenç ve başkan yardımcıları Önder Doğan ve Seyit Gemici ile bir süre gündeme dair istişarede bulunan Türkav heyeti adına başkan Agah Bahadır Ceylan açıklamalarda bulundu. Ceylan; Türkav il başkanlığı olarak Ocak ayında faaliyete başladıklarını bugüne kadar teşkilatımıza hizmet etmiş olan tüm dava arkadaşlarımıza üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu anlamda da Türk Eğitim Sen Nevşehir Türkav şubesinin her daim destekçisi olmuştur. Türkav Türk milletinin hizmetinde büyük Türkiye ülküsü ile faaliyetlerine devam etmektedir. Türkav Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kuruluş değerlerinden aldığı ilhamla 2023 Büyük Türkiye hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. Dedi.

TES. İL BAŞKANI URGENÇ; MİLLİ KURULUŞLARIN VARLIĞINI BU ÜLKE 15 TEMMUZ’DA ANLADI.

Türk Eğitim Sen Nevşehir İl Başkanı Tayfur Urgenç Türkav Nevşehir heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Milli kuruluşlar ülkemizin milli refleksidir. Ülke Türk Milliyetçiliği ülküsü ile devletten başka bir yapıya sadakat duymayan milli dernek, vakıf, STK ve kuruluşların varlığını 15 Temmuz’da anlamış ve varlıklarına dua etmişlerdir. Türkav’ın çalışma sahası ile Türk Eğitim Sen’in faaliyet alanı, fikirleri ve hedefi Devleti Ebedi Müddet anlayışında kesişmektedir. Biz bundan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Türk tarihini bir bütünlük içerisinde değerlendirmemiz gerekmektedir. Biz Köktürk ile Selçukluyu, Osmanlı ile Cumhuriyeti çatıştırmaya çalışanların karşısında şunu ifade ediyoruz; Bilge Kağan, Alparslan, Fatih Sultan Mehmet, Ulu Önder Atatürk hep bir ırmağın kolları aynı çınarın kökleridir. Dedi.