Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

TÜRK EĞİTİM SEN NEVŞEHİR BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR.

URGENÇ’TEN YETKİ DÖNEMİ DEĞERLENDİRMESİ: TEŞEKKÜRLER NEVŞEHİR

Türk Eğitim Sen Nevşehir İl Başkanı Tayfur Urgenç 2019 Sendika Yetki dönemini değerlendirerek Teşekkür mesajı yayınladı. Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi İl Milli Eğitim Müdürlüğünde  il merkezi ve ilçelerde geçen yıla göre üye sayısında toplamda  iki senedir artış göstermiştir. Türk Eğitim Sen’e en yakın sendika ise Milli Eğitimde iki senedir üye kaybı yaşamaktadır. Türk Eğitim Sen Üniversitede ise üye sayısını geçen yıla göre  118 artırarak 300’e çıkarmıştır. Türk Eğitim Sen Üniversitede ve Avanos’ta yetkili sendika olmuştur.

Urgenç açıklamasında; 2019 mayıs ayı mutabakatlarına göre 1573 üyemiz bulunmaktadır. Mayıs ayı girişleri, Ücretsiz izin ve Asker üyelerimizle birlikte 1615 üye sayısına ulaşmış bulunmaktayız. Başta üyelerimiz olmakla birlikte Nevşehir’de görev yapan eğitim çalışanlarına Türk Eğitim Sen’e güvendikleri için teşekkür ediyorum. Dedi.

URGENÇ AÇIKLAMASININ DEVAMINDA TÜRK EĞİTİM SEN VARSA UMUT VARDIR DİYEREK ŞU İFADELERDE BULUNDU.

Türk Eğitim Sen’in hak arama mücadelesinde İstiklal mücadelesini İstikbal mücadelesinden daha mühim gören üyelerimizin desteği ile mücadele azmimiz artmaktadır. Her türlü ayrımcılığa, haksızlığa, hukuksuzluğa, baskıya ragmen üye sayımız artmaktadır. Türk Eğitim Sen gönüllerin birleşmesidir. Türk Eğitim Sen Türkiye’nin milli refleksidir. Türk Milletini, Türk Bayrağını, Türk Vatanını Türk devletini temel değer alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflere ülkemizi taşımayı gaye edinmiş Türkiye sevdalılarının mücadele merkezidir. Yalakalığın, dalkavukluğun toplum tarafından kanıksandığı, yaşam biçimi haline geldiği günümüzde biz dik yaşamaya devam edeceğiz.
Bir toplumu, millet yapan en temel değerin Şeref olduğunu anlatmaya devam edeceğiz.

 

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi olarak İl Yönetim Kurulumuza, Kadın Komisyon Başkanlığımıza, Okul Temsilcilerimize, İlçe Yönetim kurullarımıza, Disiplin ve Denetleme Kurulu üyelerimize, Üniversite yönetim kurullarımıza teşekkür ediyorum. Türk Eğitim Sen üyelerimizi en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Eğitim çalışnalarına da ilimize yaptıkları hizmetlerden ve Türk Eğitim Sen’e güvendiklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

 

TÜRKİYE GENELİNDE DE TÜRK MEMUR SENDİKACILIĞININ KUTUP YILDIZI TÜRK EĞİTİM-SEN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR.

Mayıs ayı aidat kesintileri itibariyle sendikaların üye sayıları tespit edildi.
Türk Eğitim-Sen, MEB, üniversiteler ve KYK’da 207.500 üye sayısıyla Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu’nda etkili sendikacılığın adresi olmaya devam ediyor.
Bu takdire şayan başarının gerçek sahipleri, işyeri temsilcisinden şube yöneticisine kadar Türk Eğitim-Sen’in haklı ve şerefli mücadelesine ihlasla omuz veren emektarlarımızdır.
Rabbim her birinden ayrı ayrı razı olsun.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi olarak; gecesini gündüzüne katan, her türlü engeli sarsılmaz inanç ve azimleriyle param parça eden, tehdit etmeden ya da gayri ahlaki teklifte bulunmadan sadece ama sadece adam gibi sendikacılık yaparak 207.500 eğitim çalışanını bize yol arkadaşı yapan teşkilatımızla gurur duyuyoruz.
Eğitim çalışanlarının gözbebeği, Türk memur sendikacılığının kutup yıldızı Türk Eğitim-Sen istikrarlı büyümesiyle emin adımlarla yolculuğunu sürdürüyor.
Biz büyüyoruz.., inançla, ihlasla, gayretle istikrarlı şekilde büyüyoruz.
Biz, hormonla şişmiyoruz!
Çeşitli kisveler altında kamu kurumlarını işgal ederek, kamu yöneticilerini esir alarak, her türlü ahlaki ve insani değeri un ufak ederek, şımarık mirasyediler gibi Devlet imkanlarını har vurup harman savurur şekilde kullanarak şişmiyoruz!
Biz, bırakın fırtınalara karşı durmayı, meltem esintileriyle bile darmadağın olan ve şirazesi kayanlardan değiliz.
Sırtını ağababalara dayayarak sözde sendikacılık yapanlardan, siyasetin ya da bürokrasinin gücüyle yol alanlardan hiç değiliz!
Biz, gücünü yalnızca eğitim çalışanlarından alan ve bu gücü sadece eğitim çalışanları için seferber eden gerçek bir sendika; her durum ve koşulda, hiçbir denge hesabı gütmeden milletinin yanında saf tutan milli bir sivil toplum kuruluşuyuz.
Ne mutlu bize ki, böylesine ulvi bir yolculuğun müdavimleriyiz!
Ne mutlu bize ki, böylesi ahlaki ve onurlu bir ailenin parçasıyız!
Bize bu onur ve gururu yaşatan işyeri temsilcilerimize, ilçe ve şube yönetim kurulu üyelerimize ve tüm üyelerimize şükranlarımı sunuyorum.
Var olsunlar.
Eğitim çalışanları rahat olsun; Türk Eğitim-Sen varsa umut vardır.