Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

TÜRK EĞİTİM SEN NEVŞEHİR İLÇE TEMSİLCİLERİ BÜYÜK TÜRKİYE BULUŞMASINA KATILDI.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi ilçe temsilcileri Antalya ilinde yapılan Türk Eğitim Sen Gönülleri Birleşenler Büyük Türkiye Buluşmasına Katıldı. İlçe temsilcilerimiz tarafından 3-6 Ocak 2018 tarihinde yapılan eğitim ve istişare toplantısında Nevşehir ilindeki sendikal çalışmalar, Eğitim çalışanlarının ve Nevşehir’deki eğitim-öğretimin durumu rapor olarak sunuldu.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın konuşmasıyla başlayan toplantı Sayın Geylan’ın konuşmasının ardından Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdürreşit Celil Karluk, “Çin’in Doğu Türkistan ve Doğu Türkistanlılara yönelik Uygulamaları” konulu bir konferans verdi. 5 Ocak tarihinde de Eğitimci Nihat Aytürk,

“Kamusal Yaşamda Protokol ve Davranış Kuralları” hakkında eğitim verdi. Daha sonra Genel Sekreter Musa Akkaş, Genel Başkan Yardımcıları M. Yaşar Şahindoğan ve Selahattin Dolğun yönetiminde TES. İlçe Temsilcileri İstişare Toplantısı yapıldı. İlçe temsilcileri Toplantısı Genel Başkan Talip Geylan’ın kapanış konuşmasıyla sona erdi.