Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

TES. ÜNİVERSİTE TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI ANTALYA’DA YAPILDI.

TES. ÜNİVERSİTE TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI ANTALYA’DA YAPILDI.

Türk Eğitim-Sen Üniversite Temsilcileri Eğitim ve İstişare Toplantısı, 7-8 Aralık 2018 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi. Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi adına Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini temsilen Üniversite Başkanı Abdullah Çamcı, Başkan Yardımcıları Doç.Dr. Özden Taşgın Habip İdiz ve İbrahim Yolageldi katıldı.

İstişare toplantısı ile 2. Uluslararası Türk Dünyası Eğitim ve Sosyal Bilimler Kongresi’nin ortak açılış oturumu 7 Aralık 2018 tarihinde yapıldı.

8 Aralık tarihindeki öğleden önceki ilk oturumda Genel Sekreter Musa Akkaş, Genel Başkan Yardımcıları  M. Yaşar Şahindoğan ve Selahattin Dolğun yönetiminde Üniversite Temsilcileri İstişare Toplantısı yapıldı.

Toplantıda Türk Eğitim-Sen’in üniversiteler ile Kredi ve Yurtlar Kurumu’na yönelik çalışmaları hakkında bilgi verildi, üniversite, YÖK ve Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda çalışan personelin, akademisyenlerin sorunları ele alındı, çözüm önerileri sunuldu.

Üniversite temsilcileri ise talep ve önerilerde bulundu. Nevşehir ilini temsilen Doç. Dr. Özden Taşgın kısa bir değerlendirme ve bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Toplantı soru-cevap ile sona erdi.

Öğleden sonraki oturumda ise Dr. Öğretim Üyesi Hande Özgen, “Kamusal Yaşamda Protokol ve Davranış Kuralları” ile ilgili eğitim verdi.

İstişare toplantısının kapanış oturumu ise Genel Başkan Talip Geylan’ın değerlendirme konuşmasıyla tamamlandı.