Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

TES. ŞUBE BAŞKANI URGENÇ; ŞAKA MISINIZ SİZ?

TES. ŞUBE BAŞKANI URGENÇ; ŞAKA MISINIZ SİZ?

 

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç önümüzdeki hafta mecliste görüşülmeye başlanacak Öğretmenlik Meslek Kanununun eksik bulduğu yerlerini kamuoyu ve siyasetçilerle paylaşarak meclis aşamasında Öğretmenlerin itibarını artıracak şekilde düzenlenmesi için çaba sarf etmeye  devam ediyor. Eylemsel ve hukusal mücadeleye devam eden Türk Eğitim Sen  Bugün yayınlanan taslakta daha önceki taslaktaki değişikliğe dikkat çekerek Şaka mısınız siz diyerek eleştirilerini sürdürdü.

 

Türk Eğitim Sen Başkanı Urgenç’in açıklamaları şu şekildedir.

“ÖMK’nın ilk taslağında 30 bin olan gösterge rakamı 18.650’ye düşürülmüş.

Bu durumda Milli Eğitim Akademisine alınacak öğretmenlere verilecek ücret 14.174 TL’ye tekabül ediyor.

Resmen öğretmenlerimizle dalga geçiyorsunuz!

30 ile topladığınız bu öğretmenlerimizin; 14.174 TL ile ulaşım, kira, beslenme, eğitim ve diğer temel giderlerini karşılamak için nasıl bir mucizevi maharet sergilemelerini bekliyorsunuz?

Bir yandan öğretmenin niteliğini ve saygınlığını artıracağız iddiasıyla ortaya çıkıyorsunuz, diğer yandan öğretmenlerimizi asgari ücretin altında modern köle haline getirerek mesleğin itibarına en büyük darbeyi vuruyorsunuz!

Kendinize gelin!

Gelin, bu sevdadan vazgeçin ve öğretmen olmak için yıllarını vermiş ve KPSS’de başarılı olmuş meslektaşlarımızı doğrudan göreve başlatın.”