Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

İSTANBUL BURSA ÇANAKKALE GEZİSİ PROGRAMI

İSTANBUL – BURSA – ÇANAKKALE TURU

3 Gece 4 Gün

(2 Gece Konaklamalı)

1.GÜN 

Gece Yolculuğu

21:00’de Nevşehir Merkez  Ease Travel önünden katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından ikramlarımız eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2.GÜN 

Dolmabahçe Sarayı – Ayasofya-i̇ Kebi̇r Cami̇i̇ – Yerebatan Sarnıcı – Alman Çeşmesi – Sultanahmet Camii – Topkapı Sarayı – İstiklal Caddesi

Kahvaltının ardından, Osmanlı İmparatorluğunun son dönemlerine ev sahipliği yapmış Dolmabahçe Sarayı’nı rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Sonrasında Tarihi Yarımada’ya doğru yol alıyoruz. Dünyanın en büyük 3. kilisesi olan, kutsal bilgelik anlamına gelen ve günümüzde Camii olarak kullanılan Ayasofya-i̇ Kebi̇r Cami̇i̇ rehberimizden detaylarıyla öğrendikten sonra Yerebatan Sarnıcı’na geçiyoruz. Olağanüstü mistik ortamıyla 336 sütunun arasından yürüyerek Medusa’nın ilginç hikâyesini dinleyip Hipodrom yani bugünkü adıyla At Meydanı’na doğru yürüyoruz. Yürüyüşümüz sırasında Doğu Roma’nın başlangıç noktası sayılan Milion Taşını ve Su Terazisi’ni görüyoruz. Hipodromdaki gezimiz Osmanlı İmparatorluğu’na Alman İmparatoru tarafından hediye edilen Alman Çeşmesi ile başlıyor ve Dikilitaş (obelisk), Yılanlı (burmalı) sütun ve Örmeli sütun ile devam edecek. Gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemeğimizi yiyip, enerji depoladıktan sonra turumuzun ikinci kısmıyla devam ediyor ve yapıldığı dönemin tek 6 minareli cami olma özelliği taşıyan Sultanahmet Camii’ni geziyoruz. Muhteşem çinileriyle mavi cami olarak da bilinen Sultanahmet Camii’ni dolaştıktan sonra bir mimarlık harikası olan Topkapı Sarayı’na doğru yürüyoruz. Topkapı Sarayı’na girişle birlikte o muhteşem tarihi iliklerimizde hissetmeye başlayacağız. Saray içerisinde; III. Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Humayun, Aya İrini (Panoramik), Divan Meydanı, Bab-ı Selam, Kubbealtı Dış Hazine, Kasr-ı Adl, Bab-ı Saadet, Enderun, Fatih Köşkü, İç Hazine, Arz Odası, Has Bahçe, Revan – Bağdat – Mecidiye Köşklerini gezdikten sonra, doğanın İstanbul’a bahşettiği en güzel manzarayla; boğaz manzarasıyla turumuzu tamamlıyor ve İstanbul’un en meşhur sokaklarından biri olan İstiklal caddesinde serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin yönlendirmeleri doğrultusunda caddedeki lezzet duraklarını keşfetme fırsatı yakalamış oluyoruz. İstiklal caddesinde geçirdiğimiz serbest zamanın ardından aracımızla buluşarak otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı   : Tur ücretine dahildir
* Öğle Yemeği         : Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
* Akşam Yemeği      : Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
* Konaklama Yeri    : İstanbul

 

3.GÜN 

Bursa – Ulu Camii – Yeşil Türbe – Koza Han – Tophane Tepesi

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Bursa gezimize başlıyoruz. İsmini Bitinya Kralı Prusias’tan alan şehirde ilk durağımız Osman Bey ve Orhan Gazinin türbelerinin bulunduğu Tophane tepesi olacak. Bursa manzarasına hâkim bu tepede fotoğraflarımızı çektikten sonra Tophane Parkını geziyoruz. Sonrasında Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılan Türk Tarihinin en büyük kapalı cemaat camisi konumundaki Ulu Camiyi ziyaret edeceğiz. Hacivat ve Karagöz’ün de yapımında çalışırken işleri aksattıkları gerekçesiyle idama mahkûm edildikleri anlatılan Ulu Cami’nin içerisindeki şadırvanı, minberi ve mihrabı ilgimizi çekecek. Ulu Camii’den hareketle hemen yanındaki Kapalı Çarşı ve meşhur Koza Han’da alışveriş için mola vereceğiz. Mola sonrası son durağımız Çelebi Mehmet döneminde yapımına başlanmış ve kendisinin de türbesinin bulunduğu Yeşil Külliyesinden ayakta kalan Cami ve Türbe olacak. Yeşil Camii gezimizin ardından Bursa’nın meşhur İskender’inin tadına bakmak için öğle yemeğini alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemek için verilen molanın ardından Bursa’ya doğru yola çıkıyoruz.

* Sabah Kahvaltısı     : Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
* Öğle Yemeği : BURSA ‘da menü olarak alınacaktır (Ekstra)
* Akşam Yemeği         : Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
* Konaklama Yeri      : Çanakkale

 

4.GÜN 

Çanakkale – Kilitbahir Kalesi – Seyit Onbaşı Tabyası – Şehitlik Abidesi – Şehitlikler – Çimenlik Kalesi –

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Eceabat’a geçiyoruz. Feribottan indikten sonra gezimize bir devrin kapandığı destanlaşan kahramanlık öyküleri ile dolu Gelibolu yarım adası ile başlıyoruz. İlk gezi noktamız Kilitbahir Kalesi olacak. Sonrasında Seyit Onbaşı Tabyası, Şahindere Şehitliği, Morto Koyu, Çanakkale Şehitler Abidesi gezilerimizi takiben öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Seddülbahir, Yahya Çavuş Şehitliği ve Anıtı, Kabatepe Müzesi, Anzak Koyu, Tören alanı, Kanlısırt, Avustralya anıtı, 57. Alay şehitliği, Conk Bayırı, Yeni Zelanda ve Atatürk Anıtı gezileri sonrasında feribot ile Çanakkale şehir merkezine dönüyoruz. Çanakkale’den ayrılıyor ve Nevşehir ‘e doğru yola çıkıyoruz. Gece saatlerinde Nevşehir ‘e ulaşıyor ve bir başka Ease Travel organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz

 

* Sabah Kahvaltısı     : Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir
* Öğle Yemeği : Çanakkale’de menü olarak alınacaktır (Ekstra)
* Akşam Yemeği         : Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir

          DAHİL OLANLAR

 • *Ulaşım
 • *1 Gece İstanbul Konaklama
 • *1 Gece Çanakkale Konaklama
 • *Profesyonel Rehberlik
 • *Açık Büfe veya Set Menü 3 Sabah Kahvaltısı
 • *Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
 • *1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
 • *Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

                                                                                                          

HARİÇ OLANLAR

 • *Tüm Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • *Müze Ören Yeri Girişleri
 • *Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • *Tüm Özel Harcamalar

KATILIM BİLGİSİ VERMEK İÇİN:

HASAN HÜSEYİN İYİLİKLİ

EĞİTİM VE SOSYAL İŞLER
BAŞKAN YARDIMCISI

05302289080

ÜCRET:

KİŞİ BAŞI: 2.100 TL’DİR.

0-5 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR ÜCRETSİZ

6-12 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR: 1.700 TL’DİR.