Uncategorized

TES GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI NEVŞEHİR’DE SENDİKAL GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ.

TES GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI NEVŞEHİR’DE SENDİKAL GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ.

 

Türk Eğitim Sen başkan yardımcıları M. Yaşar Şahindoğan ve Selahattin Dolgun Nevşehir’de eğitim ve eğitimcinin gündemini değerlendirerek bir dizi ziyaretlerde bulundular. Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesinde Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Nevü Temsilciliği, Kadın Komisyon Başkanlığı ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile istişare toplantısı yaptılar.

 

Atamalarda Liyakat Önceliğimiz Olmalıdır.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir’i ve Murat Saltık’ı Tes Genel Merkez Yöneticileri Yaşar Şahindoğan, Selahattin Dolgun ve Şube başkanı Tayfur Urgenç, başkan yardımcıları Önder Doğan, Memiş Bülbül makamında ziyaret ettiler. Ziyarette salgın sürecinde eğitim, atamalarda liyakat, eğitimcilerin karşılaştığı problemlerin çözümünde sendikal bakış açısı vb. konular değerlendirildi.

 

Vali Becel Sezer’in Kadınlar Gününü Kutladılar.

 

İkinci ziyaret noktasında Nevşehir Valisi İnci Becel Sezer’e hayırlı olsun dileklerini ileten Türk Eğitim Sen yöneticileri Becel Sezer’in 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak çiçek takdim ettiler. Becel Sezer; TES Genel Merkez yöneticilerine ziyaretlerinden ve hayırlı olsun dileklerinden dolayı memnuniyetini belirtti.

 

TES Genel Merkez Yöneticileri Rektör Aktekin’i Ziyaret ettiler.

 

TES Genel Merkez yöneticileri Nevü Rektörü Semih Aktekin’i şube başkanı Tayfur Urgenç, Nevü-temsilcisi Abdullah Çamcı ve üniversite yönetim kurulu üyeleri ile ziyaret ettiler. Ziyarette personelin özlük hakkı ve sosyal hakların korunması, iyileştirilmesi, sendikaların eğitimdeki rolü konuları görüşüldü. TES Genel Merkez yöneticileri Rektör Aktekin’e hayırlı olsun dileklerini ileterek Unikop 2021 dönem başkanlığı için tebrik ettiler. Rektör Aktekin Genel Başkan Yardımcıları ve beraberindeki heyete ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

 

Nevü Yetkili Sendika Ofisi Ziyaret Edildi.

 

Nevü’de yetkili sendika olan Türk Eğitim Sen’in ofisini ziyaret eden sendika yöneticileri, akademik ve idari personelle buluşarak akademinin sorunları, idari personelin beklentileri üzerine değerlendirme yaptılar. Üniversite çalışanlarının sorularını cevaplayarak, çözüm önerileri hususundaki hassasiyetlerini belirttiler.

 

İLKSAN İl Delege Adaylarına Başarılar Dilediler.

 

TES Nevşehir Şube Denetleme Kurulu Başkanı Osman Doğan’ı Güzelyurt Turgut Develioğlu İlkokulunda ziyaret eden yöneticiler burada öğretmenlerle bir buluşma gerçekleştirdiler. Türk Eğitim Sen olarak İLKSAN adaylarını belirlediklerini belirterek ve adayların arkasında durduklarını ifade ettiler. Devamında “İLKSAN’ı borç batağından kurtarıp bugün 10 maaş ikramiye veren bir konuma getiren yöneticiler bizim arkadaşlarımızdır. Bu yüzden İLKSAN’a sahip çıkmak için il merkezinde Osman Doğan ve Adnan Yıldız hocalarımızı desteklemenizi istiyoruz.” dediler.

 

Sendikanın Zorunlu Yönetim Organları İle Bir Araya Geldiler.

Yaşar Şahindoğan: Nevşehir Şubemizden Yetki Bekliyoruz.

 

İLKSAN’da Türk Eğitim Sen’in yönetimsel başarısının ortada olduğunu belirten Şahindoğan, salgın sürecinde büyük bir özveri ile çaba ortaya koyan eğitim çalışanlarına ülkemiz adına teşekkür ediyoruz. Türk Eğitim Sen şubeleri içinde üye kaydında sendikal başarıda 5.sırada yer alan şubemizin yönetim kurulu ve zorunlu organlarına teşekkür ediyorum. İnşallah Nevşehir şubemiz ilimizde yetkili sendika olacaktır, dedi.

 

Selahattin Dolgun: MEB’i Dış etkenlerden kurtarmamız gerekmektedir.

 

Dolgun özetle; MEB’i dış etkenlerin tahakkümünden kurtararak kendi başına karar veren bir kurum haline getirmemiz gerekmektedir. Yönetici atama yönetmeliğini dava ettiklerini belirten Dolgun, proje okullarına yönetici ve öğretmen atama biçiminin yandaş atama sistemine dönüştüğünü; mülakatlarda yazılı puanın aynısının verilmesi, sözle ifade edilmemesi, yönetmeliklerle düzenlenmesi ve mülakat yani torpil belasını ülkemizden def etmemiz gerekmektedir. Üniversitelerde liyakatli ve demokratik bir atama sistemini bir an önce hayata geçirmemiz gerekmektedir, ifadelerini kullandı.

 

Urgenç; Üyelerimizin bize yüklediği sorumluluk hakkı ve adaleti tesis etmektir.

 

Tes. Şube Başkanı Urgenç; İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 100. yılını kutluyorum. Akif’in ifadesi ile Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın, dedi. “Buradaki irade Atatürk’ün 1.mecliste ortaya koyduğu iradedir. Erzurum Kongresinde Kazım Karabekir’in iradesidir.” diyerek “Nevşehir’de yetkili sendika olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu hususta sendikal mücadelemize destek veren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bugün itibari ile Derinkuyu ilçemizde de yetki Türk Eğitim Sen’e geçmiştir. Derinkuyu ilçe başkanımız Hakan Köse’ye ve Kadın Komisyon Başkanımız Ayşegül Baki nezdinde yönetim kurulumuza ve üyelerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Program sonunda hizmetlerinden dolayı sendika yöneticilerine genel merkez adına teşekkür belgesi takdim edildi. TES Genel Merkez yöneticilerine ise teşekkür plaketi verildi.