Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

MUTABAKAT METİNLERİ İMZALANIYOR; AVANOS’TA YETKİ AÇIK ARA TÜRK EĞİTİM SEN’DE

MUTABAKAT METİNLERİ İMZALANIYOR; AVANOS’TA YETKİ AÇIK ARA TÜRK EĞİTİM SEN’DE

Her yıl Mayıs’ın 15’inde belirlenen yetkili sendika sayım işleri bu sene Covid-19 salgınından dolayı Temmuz’un 15’ine ertelendi. Önce ilçe milli eğitimlerde imza altına alınıp ilçelerde yetkili sendika belirlendikten sonra İl Milli Eğitimde toplam sendikalı üye sayılarına göre Yetkili Sendika belirlenecektir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç; 14 Mart’tan beri Covid-19 salgını dolayısıyla eğitim çalışanları ile temas kuramadık. İnşallah tüm dünya ile birlikte ülkemizde de salgının etkisinin bir an önce bitmesini umut ediyoruz. Okullarımız adeta öksüz kaldı. Öğretmenlerimiz ve çocuklarımız okullarımızı özlediler. Bir önce kucaklaşmak istiyorlar. Tabi ki asıl olan sağlık, sendikal ve diğer faaliyetler sağlımızdan öncelikli değildir. Türk Eğitim Sen’in en büyük özelliği bilindiği gibi eğitim çalışanları ile öğretmenler odasında, memur odasında, hizmetli odasında buluşarak yüz yüze temas ile mücadelemizi anlatmak. Tabandan aldığımız sorunları çözmek. Özlük ve mali haklarımızın geliştirilmesini sağlamaktır. Biz müdür sendikacılığı yapmıyoruz, baskıya zorlamaya dayalı sendikacılık yerine gönülleri kazanarak emin adımlarla eğitim emekçisi ile cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkarak ilerliyoruz. İnanıyoruz ki sorunları çözülmüş bir eğitim çalışanı mutlu çocukların yetişmesini sağlayacaktır. Bizim Türkiye’mize karşı en büyük sorumluluğuz da budur. Mutlu çocukların yetişmesini sağlamak.  Kimi zaman yönetici olmak, görevlendirme yapmak, son zamanlarda da pandemi sürecinde üst düzey bir telefonla veya yönetici baskısı ile sendikalara üye olan arkadaşlara sesleniyorum; çocuklarımızın geleceği için, ülkemizin geleceği için okulların açılması ile doğru kararı vererek haktan, hukuktan adaletten yana olan eğitim çalışanın derdi ile hemhal olan Türk Eğitim Sen’e üye olarak bize daha fazla sorumluluk ve görev yükleyeceklerdir. Tüm çalışanlara iyi bir tatil geçirmelerini diliyorum. Sağlıklı günler diliyorum. Salgın’ın etkilerini en aza indirmek için gösterdikleri performanstan dolayı eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum. Dedi.

Tes. İl Başkanı Urgenç açıklamasında Avanos ilçesinde imza altına alınan mutabakat metinin içeriğini paylaştı. Başkan Urgenç; Avanos ilçemizde yetkili sendika Türk Eğitim Sen oldu. Eğitim alanında faaliyet gösteren sendikalar Avanos’ta üye kaybı yaşarken Türk Eğitim Sen üye sayısını artırarak yetkili sendika olmuştur. Özverili çalışmalarından dolayı başta ilçe başkanımız Taner Durukan olmak üzere ilçe yönetim kurulumuza, okul işyeri temsilcilerimize ve Avanos’taki tüm eğitim çalışanlarına gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ediyorum. Dedi.

Başkan Urgenç sözlerini; Acıgöl’de imzalanan mutabakata göre ise sendikamızın üye sayısı bir önceki yıla göre bir kişi azaldı. Acıgöl’deki tüm ilçe yönetim kurulumuza da başkanımız Yasin Dirikoç nezdinde, işyeri okul temsilcilerimize ve eğitim çalışanlarına  teşekkür ediyorum. Bize sizin yanınızdayız diyen arkadaşlarımızı saflarımızda mücadele etmeye davet ediyorum. Diyerek tamamladı.