Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

ÜYELERİMİZ MEB ADAYLIK KALDIRMA SINAVI’NA TÜRK EĞİTİM-SEN AKADEMİ İLE HAZIRLANIYOR

Türk Eğitim-Sen tarafından üyelerinin kullanımına ücretsiz olarak sunulan Türk Eğitim-Sen Akademi Eğitim Platformu, 2020 MEB Adaylık Kaldırma Sınavına Hazırlık Modülünü güncelleyerek üyelerinin kullanımına sundu.

Eğitim Platformu konusunda açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan şunları söyledi:

“Sendikamız tarafından oluşturulan Türk Eğitim-Sen Akademi Eğitim Platformu, üyelerimiz tarafından 3 yıldır aktif bir şekilde kullanılmakta.

2020 MEB Adaylık Kaldırma Sınavına (AKS) ilişkin Ar-Ge birimimiz tarafından akademisyenlerce oluşturulan komisyonumuzca yapılan güncellemeler tamamlanarak üyelerimizin hizmetine sunulmuştur. Sınava hazırlık amacıyla sistemde binlerce sayfa doküman, video dersler, 8 binin üzerinde soru ve deneme sınavları mevcut.  

Değişen ve yenilenen mevzuat olması durumunda sistem üzerinden online olarak gerekli güncellemeler anında yapılmakta. Örneğin geçtiğimiz hafta 2 kanun ve 3 yönetmelik hükümlerinde değişiklik yapıldı. Bu değişiklikler birkaç gün içerisinde sistemde güncellendi. Böylece Türk Eğitim-Sen üyelerine, sınavlara en yeni ve güncel bilgilerle hazırlanma imkânı sunuyoruz.

25 Nisan 2020 Cumartesi günü saat 10.00 ‘da yapılması planlanan Adaylık Kaldırma Sınavı, COVID-19 salgını nedeniyle bakanlığımızca alınan tedbirler doğrultusunda; 5 Temmuz 2020 Pazar günü saat 10.00 ‘da yapılacaktır. Bu vesileyle; sınava girecek meslektaşlarıma başarılar diliyorum.”

Türk Eğitim-Sen Akademi’ye https://tesakademi.net/ adresinden erişim sağlanabiliyor.