Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi “HAYATIN ANLAMI KİTAP” projesine vadiden destek verdi.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi “HAYATIN ANLAMI KİTAP” projesine vadiden destek verdi.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi hafta sonu düzenlediği Güvercinlik Vadisi Ata’ya Saygı yürüyüşünde kitap okuma konusunda farkındalık oluşturmak için vadi yürüyüşü sırasındaki dinlenme molasında 15 dakika kitap okuma etkinliği düzenledi.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur URGENÇ; daha önce yapılan duyuru ile Ata’ya Saygı vadi yürüyüşüne katılacak eğitimcilerden birer adet Atatürk’ü anlatan kitap  getirmelerini istemişti. Ayrıca etkinliğe katkı sağlamak için vadi yürüyüşüne katılanlara da birer kitap hediye edilerek kitap okumayı özendirmek için çalışmalarda bulundu. Ürgüp ilçe temsilcisi Hasan Fındıklı Ürgüp Kaymakamlığının  “Hayatın Anlamı Kitap” projesi hakkında bilgi vererek, bu projeyle eğitim camiasında ve kamu çalışanlarında kitap okuma alışkanlığının arttığını birçok okula kütüphane kazandırıldığını,en çok kitap okuyan öğrencilerin ödüllendirildiğini belirtti.

Etkinlik sonunda kitap okuyanlar projeyi kısa sloganlara dönüştürdüler. TES Kadın Komisyon üyesi Aysel DOĞAN “Hayatın anlamı kitap, vadi yürüyüşü sağlıklı yaşamdır” Dilek SERT; “Hayatın anlamı kitap ,yaşamın kaynağı doğa”, Hasan FINDIKLI, ”Hayatın anlamı kitap, okursan olursun her zaman rahat”, Yusuf GÖMBELl; ”Hayatın anlamı kitap, ruhun gıdası bilgi”, Sezin Emine ERDUVAN-Zeynep GÖMBEL, ”Hayatın anlamı kitap, sağlıklı yaşamın yolu doğa”, Belgin-Mehmet AKAY; ”Hayatın anlamı kitap, mutluluğun sırrı birlikte yürümek” diyerek projeye destek sundular. Etkinlik proje posteri önünde yapılan fotoğraf çekimi ile son buldu.