Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

GENEL BAŞKAN GEYLAN, SENDİKAMIZIN TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİNİ ZİYA SELÇUK’A İLETTİ.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 25.07.2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’u makamında ziyaret etti.

Genel Başkan Geylan, Türk Eğitim-Sen’in 1 Ağustos tarihinde başlayacak toplu sözleşmeye ilişkin taleplerini ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın  hazırladığı yeni Anadolu Liseleri Tasarısına ilişkin  sendikamızın görüşlerini  Sayın Bakan’a sundu.

Genel Başkan görüşmenin ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ile görüşme gerçekleştirdim. Toplu Sözleşme masasına taşıyacağımız talepler ve yeni Anadolu Liseleri Tasarımına ilişkin raporlarımızı takdim ettim.

Sözleşmeli öğretmenlerimizin Ağustos’ta eş durumu mazeret tayini başvuru yapabilmeleri için önerilerimizi ifade ettim. Kendisi değerlendireceklerini beyan etti. Sayın Ziya Selçuk’un öğretmenlerimizin bu haklı talebine kayıtsız kalmayacağına inanıyorum.

Ayrıca;

-Rehber öğretmenlerimizin, nöbet konusu başta olmak üzere, taleplerinin karşılanması -Birden fazla nöbete de ücret ödenmesi,

-Alan değişikliği taleplerinin karşılanması,

-Eğitime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına ödenmesi,

-Maaş karşılığı ders saatinin 15 saat olarak eşitlenmesi,

-Öğretmenler Günü’nde ikramiye ödenmesi gibi daha birçok hususta öneri ve taleplerimizi ilettim. Sayın Ziya Selçuk’a ilgisinden ötürü teşekkür ediyorum.”