Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

BELEDİYE BAŞKANI ARI’YI ZİYARET EDEREK MERKEZ OKULLARIMIZIN DURUMUNU GÖRÜŞTÜK.

URGENÇ İLE ARI OKULLARIN DURUMUNU GÖRÜŞTÜ.

Türk Eğitim Sen Nevşehir İl Başkanı Tayfur URGENÇ Nevşehir Belediye Başkanı Rasim ARI’yı Belediye makamında ziyaret etti.

TES. İl Başkanı Tayfur URGENÇ; Belediye başkanı Rasim ARI’yı tebrik ederek hayırlı hizmetler yapmasını diledi. Belediye başkanı ARI ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. URGENÇ; Ziyarette Millet Bahçesi yapılması için yıkılması düşünülen Okulların ve Öğrencilerin durumu, fiziki, çevresel yapıları ile ilgili durumu ve eğitim camiasından kendisine iletilen düşünceleri paylaştı. ARI ise “Eğitim camiasının duyduğu kaygıyı kendisinin de duyduğunu öğrencilerimizi ve velilerimizi olumsuz etkilemeden inşallah şehrimize bir Millet bahçesi ve Kent Vadi kazandırmak için çalışmaları yapıyoruz. Birkaç seçenek üzerinde çalışıyoruz.  Bu taşınma işleminden Eğitim camiasının ve öğrencilerimizin en asgari düzeyde etkilenmesini sağlayarak şehrimizi nefes alabilecek alanlar oluşturarak modernleştireceğiz. Şuan Çevre Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gerekirse yeni okul binalarımızı yaptıktan sonra peyderpey okullarımızın taşınma işlemini gerçekleştireceğiz.” Dedi.

Bilindiği üzere Nevşehir merkez eski adı Borisin köprüsü ile Turizm Otelcilik lisesi arasındaki okulların yıkılarak bu bölgeye Millet bahçesi yapılması yerel seçimlerden önce gündeme gelmiş, Kış şartlarından dolayı yapılan görüşmeler neticesinde proje ileri bir tarihe ertelenmişti. Bu bölgedeki okulların hangilerinin taşınacağı, nasıl taşınacağı, nereye taşınacağı yeni okulların binalarının ne zaman ve nereye yapılacağı hususunda açıklama yapılması beklenmektedir.