Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

İL BAŞKANI TAYFUR URGENÇ MEM VE ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR ETTİ.

DOĞRU YAPILAN İŞLERDE TAKDİR EDİLİR.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur URGENÇ yıllardır eleştirdikleri Milli Eğitim Müdürlüğüne sosyal medya hesabından teşekkür mesajı yayınladı. Bilindiği üzere Öğretmenlerin il içi atamaları yapıldı. Ancak 5 yıldır atama sonuçları inha şeklinde yayınlanmıyordu. BU hususta da bir güvensizlik ortamı oluşuyordu. Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube başkanı Tayfur Urgenç’in bu konu ile ilgili Milli eğitim müdürlüğü ile şifaen ve dilekçe yoluyla başvuruları olmuştu.

Urgenç’in teşekkür paylaşımı şu şekilde; İl içi atama sonuçları Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesinde inha şeklinde yayınlanmıştır. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda listenin yayınlanacağı belirtilmişti. MEM yetkililerine konuya gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz.

ÜNİVERSİTE REKTÖRLÜĞÜMÜZE GÖREVDE YÜKSELME MÜLAKAT SINAVINDA YAZILI BAŞARI SIRASINA RİAYET ETTİKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğümüze teşekkür ediyorum.
Yazılı sınav başarı sırasına müdahale etmeyerek mülakat sınavına giren tüm adaylar 100 tam puan almışlardır. Bizimde ısrarla savunduğumuz yazılı sınav başarı sırasının mülakatlarda değiştirilmemesi idi. Bu görüşümüz Üniversitede yetkili sendika olarak bu konudaki görüşümüzü Üniversitemiz yönetimine bildirmiştik.
Böylelikle aylardır yapılan dedikoduların asılsız olduğu ortaya çıkmıştır.