Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

URGENÇ; BİZE YAKIŞAN DEVLET ADAMLARININ SÖZÜNE İTİBAR ETMEKTİR.

URGENÇ; BİZE YAKIŞAN DEVLET ADAMLARININ SÖZÜNE İTİBAR ETMEKTİR.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur URGENÇ; Eğitim camiasını Paralel çetelerden kurtaracak tek yapı Türk Eğitim Sen’dir. Türk Eğitim Sen üyesi bir tane çalışanın mülakat komisyonlarında hakkını gasp edecek adamın alnını karışlarız.

Yönetici atamaları için yapılacak yazılı sınavın ardından önümüzdeki eğitim-öğretim yılında 9 bini okul müdürü olmak üzere, yaklaşık olarak 21 bin yeni yöneticinin sisteme dahil olacağını bildiren URGENÇ, “Bu ciddi bir rakamdır. Dolayısıyla kariyer planlamasını yöneticilik üzerine yapmak isteyen bütün üyelerimiz yazılı sınava mutlaka girmelidir. Hiç kimse, ‘Yıllardır sınava giriyoruz, yazılı sınavda başarılı oluyoruz ancak mülakatlarda eleniyoruz’ diye düşünmesin. Artık o dönem geride, eski Türkiye’de kaldı. Bundan sonra Türk Eğitim Sen üyesi bir tane çalışanın mülakat komisyonlarında hakkını gasp edecek adamın alnını karışlarız” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katıldığı bir programda ‘Yönetici atama mülakatlarında güvenlik soruşturması temiz olan kişilere yazılı sınav puanı ne ise, mülakat puanı da o verilmelidir’ şeklindeki sözlerini hatırlatan URGENÇ, “Bize yakışan devlet adamlarının sözlerine itibar etmektedir. Devlet adamlarına yakışan da sözlerine sahip çıkmaktır. Türk Eğitim-Sen üyelerinin yazılı sınava ciddi bir şekilde hazırlanmasını istiyoruz. Eğitim camiasını paralel çetenin esaretinden kurtaracak tek yapı, Türk Eğitim Sen’dir.  Biz talepkâr olacağız ki, sesimizi herkese duyuralım.” diye konuştu.