Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

URGENÇ; ŞİMDİDEN UYARIYORUZ!

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç Sosyal Medya hesabından 2 Adet “UYARI” mesajı yayınladı.

ŞİMDİDEN UYARIYORUZ!

Umarız Bürokrasi ve MEB tam yönetici atama takviminin başladığı süreçte EK-1 hesaplamasında puanı az olanlara teşekkür, takdir ve aylıkla ödül ihdas ederek tekrar ahlaksız bir sürecin yaşanmasına müsaade etmezler.

Büyük Türkiye ülküsüne ancak Liyakat esasları doğrultusunda ulaşabiliriz.

2014 yılında mülakat çetelerinin kul hakkı gaspçılarının yaşattığı bir benzeri sürecin yaşanması paralel ve kripto çetelerin ekmeğine yağ sürecektir. Böyle bir süreç çalışma barışını bozacak ve toplumda tekrar kutuplaşmaya mahal verecektir. Devletin tüm imkânları bir grubun şahsi menfaatleri doğrultusunda kullanılırsa Milli Birlik ve Beraberliğimize en büyük darbe gerçekleştirilmiş olur.

Bu süreçte Türkiye’nin kutuplaşmaya değil birlikteliğe ihtiyacı vardır. Ya hep birlikte müreffeh Türkiye’yi inşa edeceğiz Ya da ayrımcılığa fırsat verip eğitimde 2023 vizyonunu baltalayacağız.

Biz dün de bugünde yarında Devleti ebedi müddet, devleti ebedi adalet düsturuyla devletimiz ve Yüce Türk Milletinin yanında saf tuttuk, saf tutmaya devam edeceğiz.

HELALLEŞMEK İSTİYORSANIZ; ÖZÜR DİLEMEK ERDEMLİLİKTİR.
Yönetici atama yönetmeliği geri çekildi.
3 gün sonra aynı yönetmelik ve takvim yeniden yayınlandı.
2014’te atanan aşil tendonları garanti altına alındı.
peki ya 2015 ve sonrasında mülakat çetelerinin marifetiyle elenen bayrak ve vatan sevdalısı kurum yöneticilerinin haklarını nasıl iade edeceksiniz.
Çözüm şudur;
Ya sil baştan herkesi yazılı sınava tabi tutup mülakatı devre dışı bırakıp atamaları gerçekleştireceksiniz.
ya da 2015’ten sonra mülakat çetelerinin marifetiyle başarısız kılınarak görevden alınan tüm yöneticilere Ek-1’e göre tercih hakkı vereceksiniz…
yoksa 2023 eğitim vizyonu başlamadan biter.
objektif, değerlendirilebilir sınav sistemi ile seçilmiş ehliyetli yöneticilerle geleceğe emin adımlarla yürüyebiliriz.