Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

Rektör Bağlı’yı Ziyaret Ettik.

Türk Eğitim Sen Heyeti Rektör Bağlı’yı Ziyaret etti.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube başkanı Tayfur Urgenç ve Başkan yardımcıları Memiş Bülbül ve Hasan Hüseyin İyilikli ve Üniversite başkanı Abdullah Çamcı’dan oluşan bir heyetle Nevü. Rektörü Mazhar Bağlıyı ziyaret ettiler.

 

Şube Başkanı Tayfur Urgenç ziyarette yaklaşık 1.5 yıldır sendika yönetimi olarak birlikte çalıştıkları, bu çalışmalar neticesinde üniversitemizin gelişmesi için katkı sunmaya gayret ettiklerini, yetkili sendika olarak imzalanan KİK kararları ile ilgili alınan kararların ve uygulamalarının çalışanlar tarafından olumlu tepkilerle karşılandığını belirtti. Eğitim ve öğretimin 2. Döneminin şehrimize, üniversitemize ve ülkemize hayırlı olması dilek ve temennilerini iletti. Urgenç; Sendika olarak yapmayı planladıkları etkinlik ve faaliyetleri anlattıktan sonra Türk Eğitim Sen’in organizasyonunu yapacağı Konferansa Rektör Mazhar BAĞLI’yı konuşmacı olarak davet etti. Rektör BAĞLI Türk Eğitim Sen’in yapacağı konferansa memnuniyetle katılacağını belirtti. Yapılacak eğitim ve öğretim çalışmalarında eğitimde işbirliği yapılması hususunda fikir birlikteliğinin yapılması hususunda fikir teattisinde bulunuldu.

Ziyaret sırasında Şube başkanı Urgenç, Rektör Bağlı ’ya Seyyid Ahmet Arvasi tarafından kaleme alınan 3 ciltlik Türk-İslam Ülküsü adlı kitabı hediye etti. Rektör Bağlı hem bu anlamlı hediyeden hem de ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek teşekkür etti.