Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

ŞUBEMİZDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

ŞUBEMİZDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube yönetiminde Özcan SERT’in özel hayatından kaynaklanan iş yoğunluğundan dolayı ayrılmasıyla boşalan asil üyeliğe yedek üye Sefa Atar  yönetim kurulu kararı ile getirilmiştir.

İl-İlçe-Üniversite ve Kadın Komisyonu  genişletilmiş yönetim kurulu eğitim ve istişare toplantısında Özcan SERT’e Teşekkür Belgesi  verilerek Orkun Anıtı maketi hediye edilmiştir. Bu Tören sırasında yapılan etkinlikte konuşan Şube başkanı Tayfur Urgenç yaptığı açıklamada Özcan SERT’e bugüne kadar sendikamıza verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu bir ayrılış değil belli bir süre dinlenmedir. Çok yoğun geçen özel hayatında gerekli desteği sendikaya veremediğini belirtmiş vicdani sorumluluk duyduğunu ve bu yüzden beraber başladığımız sendika yönetim kurulu üyeliğine belirli bir süre ara verecektir.  Aynı Zamanda Derinkuyu İlçemizde İlçe temsilcimiz Fatih ARABACI’nın il dışına tayini çıkması nedeniyle yerine Derinkuyu İlçe Temsilcisi olarak Oktay ŞAHİN yönetim kurulu kararı ile belirlenmiştir. Oktay ŞAHİN yeni yönetim ekibini Teşkilatlanma başkanımız Seyit GEMİCİ ile yeniden oluşturacaklardır. Hacıbektaş İlçe Temsilciliğimiz ise yeni üyelerle güçlendirilmiştir. İlçelerde tayin vb. durumlardan dolayı boşalan yönetim kurullarımızdan yeniden belirlenmiştir. dedi.

Özcan Sert ise yaptığı açıklamada beraber başladığımız bu yolda arkadaşlarımı yarı yolda bıraktığım anlaşılmasın, bu benim için sendikal faaliyetlere bir mola vermek anlamındadır. Ayrıca aile ferdi olarak ben ayrılıyorum ama eşim Dilek Sert sendikamızın Kadın komisyon üyeliği görevinde yer almaktadır. Dolayısıyla bizim teşkilatımızla bağımız koparmamız söz konusu değildir.  Sadece yoğunluktan dolayı gerekli zamanı ayıramadığım için arkadaşlarımdan müsaade istedim. Herkese anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Özcan SERT’in yönetim kurulu üyeliğinden boşalan asil üyeliğe yedek üye Sefa ATAR yönetim kurulu kararıyla getirilmiştir. Sendika yönetiminde yeniden görev dağılımı yapılmıştır.

Tayfur URGENÇ-Başkan

Memiş BÜLBÜL-Başkan Yardımcısı (İdari İşler)

Bülent YALÇIN- Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

Seyit GEMİCİ- Başkan Yardımcısı (Teşkilatlandırma)

Önder DOĞAN-Başkan Yardımcısı (Mevzuat)

Hasan Hüseyin İYİLİKLİ-Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)

Sefa ATAR-Başkan Yardımcısı (Basın ve Dış ilişkiler)