Duyurular Duyurular Haberler Türk Eğitim-Sen Nevşehir

MUTABAKAT METİNLERİNİ İMZALADIK

MUTABAKAT METİNLERİNİ İMZALADIK

22 Mayıs 2018 Salı günü Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde  Şube Müdürü Ramazan Bıyıklıoğlu’nun başkanlığında sendikalara üye eğitim çalışanlarının sayısı belirlendi. Mutabakat metnini Türk Eğitim Sen adına TES. Şube başkanı Tayfur Urgenç, imzaladı.

İmza altına alınan üye sayılarına göre Geçen yıl 15 Mayıs 2017 mutabakatına göre  bu mutabakatta Sembolikte olsa Türk Eğitim Sen üye sayısında artış gözlemlenirken, Eğitim Bir Sen, Eğitim İş ve Eğitim Sen’de üye sayısında düşüş gerçekleşmesidir. Teç-Sen ise geçen yılki üye sayısını korumayı başarmıştır. Bir diğer ayrıntı ise Milli Eğitim’de Avanos’ta Eğitim Bir Sen’in yetkiyi kaybetmiş. Avanos ilçesinde yetkili sendika Türk Eğitim Sen olmuştur.

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinde ise 17.05.2018 Perşembe günü Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Fatma Karipcin başkanlığında, TES. adına Üniversite Başkanı Abdullah ÇAMCI’nın  imza altına aldığı mutabakata göre yıllardır Üniversitede yetkili sendika olan Türk Eğitim Sen bu unvanını üye artışı gerçekleştirerek korumuştur.

Şube başkanı Tayfur Urgenç açıklama yaparak 182’si Üniversitemizde olmak üzere sendikamıza gönül vermiş, üye olarak bize değer katan 1461 eğitim çalışanına, Sendikamızın İl Yöneticilerine, İlçe yöneticilerimize, Okul temsilcilerimize, Kadın Komisyon başkanlığı yönetimimize teşekkür ediyorum. Dedi.